Рада ухвалила у першому читанні новий законопроєкт "Про столицю"

Рада ухвалила у першому читанні новий законопроєкт "Про столицю" Фото:pressident.gov.ua

Документ створює нову систему організації та здійснення місцевого самоврядування та виконавчої влади у столиці України, повідомляє "Громадське". Об этом сообщает manipulyator.in.ua со ссылкой на СМИ.

Пропонується відновити районні ради у Києві як представницькі органи жителів районів столиці, при цьому розділити повноваження і розділити посади київського міського голови і голови Київської міської державної адміністрації.

Планується, що київський міський голова буде очолювати Київський магістрат — виконавчий орган Київської міської ради, головувати на засіданнях Київської міської ради, а голова Київської міської державної адміністрації буде здійснювати нагляд за дотриманням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування та координувати діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади.

Крім того, законопроєктом комплексно врегульовано питання правового статусу міста Києва та особливостей місцевого самоврядування, в тому числі:

— спеціальний статус Києва;

— реалізація столичних функцій міста Києва;

— адміністративно-територіальний устрій міста Києва;

— організація міського життя на засадах сталого розвитку міста;

— взаємодія територіальної громади міста Києва та територіальних громад населених пунктів Київської області;

— місцеве самоврядування у місті Києві;

— статус київського міського голови і його заступника з фінансових питань, заступника київського міського голови — керуючого справами Київської міської магістрату і заступника київського міського голови — головного архітектора міста Києва;

— порядок забезпечення главою КМДА дотримання у Києві Конституції і законів України;

— стратегічне планування у Києві;

— стратегічні документи щодо розвитку міста Києва;

— інформаційні системи міста Києва;

— механізм контролю, аудиту і моніторингу в місті;

— функціонування Ратуші як єдиного вікна надання послуг.

Раніше депутати фракції «Слуга народу» внесли до Верховної Ради ще два законопроєкти про запровадження в Україні ринку землі сільськогосподарського призначення.


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/rada_uhvalyla_u_pershomu_chytanni_novyy_zakonoproiekt_pro_stolytsyu_301262.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя