Калуська міська рада поспішає з приєднанням сіл

Калуська міська рада поспішає з приєднанням сіл
31 жовтня Калуська міська рада затвердила рішення, яким надала згоду на приєднання Сівко-Калуської громади до Калуської міської ОТГ. Це перше рішення міської ради щодо приєднання Сівко-Калуської громади. А вже 5 листопада депутати міської ради зібралися на позачергову сесію і проголосували друге рішення – про добровільне приєднання Сівко-Калуської сільської громади до Калуської міської ОТГ.

Таким чином, між першим і другим рішенням (всього, нагадаємо їх має бути три, третє і остаточне — після отримання позитивного висновку обласної державної адміністрації про спроможність громади та відповідність приєднання законодавству України) минуло менше тижня. Хоча раніше такі питання розглядали як правило на чергових сесіях, тобто з інтервалом місяць, інформують "Вікна". Об этом сообщает tvboryspil.in.ua со ссылкой на СМИ.

Як пояснила заступник міського голови Наталія Табачук, поспіх пов’язаний з тим, що міська влада звернулася до державної з тим, щоб при формуванні державного бюджету, зокрема при розрахунку субвенцій Калуській об’єднаній територіальній громаді було враховано, що в наступному році вона буде у ширшому форматі, і, окрім чотирьох сіл і трьох громад, які вже завершили процес приєднання до міста, а саме Мостищанської, Кропивницької і Вістівської (села Вістова і Бабин-Зарічний), включатиме ще три села і дві громади — Студінську (села Студінка і Середній Бабин) і Сівко-Калуську. За словами Наталії Табачук, міська рада отримала відповідь, що процес приєднання має бути завершений до прийняття державного бюджету.

Таким чином, на даному етапі міська рада очікує висновку облдержадміністрації щодо приєднання Студінської і Сівко-Калуської громади. А на початок наступного року Калуська міська об’єднана територіальна громада включатиме сім сіл Калуського району і матиме близько 75 тис. населення. Згідно з перспективним планом формування територіальних громад Івано-Франківської області Калуська міська ОТГ включає 18 сіл району. Окрім тих, що приєдналися, також Боднарів, Голинь, Завій, Грабівку, Копанки, Пійло, Довге-Калуське, Ріп’янку, Мислів, Яворівку і Тужилів.

Ще одним рішенням міської ради від 5 листопада заздалегідь створили ще чотири посади у міській владі. Вони будуть потрібні після завершення приєднання Студінської і Сівко-Калуської громад. А саме: дві посади старост та дві — адміністраторів Центру надання адміністративних послуг. А загальна чисельність апаратів ради, виконавчого комітету та виконавчих органів Калуської міської ради тепер становить 254,5 посади.

Читайте також: У Калуші під соціальний супровід взяли вісім сімей


Джерело статті: “http://frankivchany.if.ua/63134-kaluska-miska-rada-pospishaie-z-pryiednanniam-sil”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя